Co się wydarzy, gdy będziemy zwlekać z usunięciem żylaków?

Co się wydarzy, gdy będziemy zwlekać z usunięciem żylaków?

Choć nie wszystkie żylaki należy leczyć operacyjnie, usunięcie żylaków Wrocław jest zabiegiem wykonywanym stosunkowo często. Oczywiście, nie brakuje pacjentów podchodzących do operacyjnej walki z żylakami z dużą ostrożnością, warto jednak pamiętać o tym, że zwlekanie z zabiegiem może wiązać się z wyjątkowo niebezpiecznymi powikłaniami. Bardzo poważnym problemem jest przede wszystkim wzrost ryzyka choroby zakrzepowej żył, do której zwykle prowadzi bagatelizowanie problemów z żylakami.

Niepokojące może być też nasilenie się tendencji do owrzodzeń żylnych. W obu przypadkach mamy do czynienia ze schorzeniami, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia pacjenta, zaleca się więc podchodzenie do nich wyjątkowo ostrożnie.

A co z powikłaniami po samej operacji usuwania żylaków? Ich ryzyka nigdy nie można w pełni wykluczyć. Warto jednak pamiętać o tym, że mamy do czynienia z jednym z najbezpieczniejszych zabiegów w chirurgii. Jeśli więc pacjent stosuje się do zaleceń wydanych już po zabiegu, ryzyko wystąpienia powikłań jest wyjątkowo niskie.

Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdźcie ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.