Co trzeba wiedzieć o mezoterapii?

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii?

Mezoterapia to jeden z obecnie najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, którego podstawowym celem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji skóry. Jest to zabieg o większym lub mniejszym stopniu inwazyjności.

Zabiegi mezoterapii

Klasyczne mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry maleńkimi igiełkami, przez które do warstwy skóry właściwej wstrzykiwane są substancje odżywcze oraz kwas hialuronowy, który pozwala na lepsze nawilżenie skóry i jej wypełnienie. Działanie zabiegu przebiega dwutorowo. Po pierwsze, swoje efekty terapeutyczne ma tutaj koktajl substancji podawanych bezpośrednio do tkanek. Specyfiki w ten sposób podawane mogą być bardzo różne i uzyskiwane efekty zależą od tego, co zostanie podane. Drugim czynnikiem działania mezoterapii jest sam fakt delikatnego nakłuwania tkanek, który stymuluje ich regenerację. Różnica ze zwyczajnym uszkodzeniem skóry polega na tym, że w mezoterapii organizm ma realne narzędzia do zregenerowania się w sposób prawidłowy.

Chcesz wykonać zabieg mezoterapii? Zapraszamy do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej Ikona City – mezoterapia Gliwice.