Fryzjer męski i barber

Fryzjer męski i barber

Fryzjer męski bardzo często określany jest mianem barbera. Czy jest to błąd? I tak, i nie, ponieważ ściśle rzecz ujmując, barber nie jest fryzjerem, ale w praktyce barber zazwyczaj fryzjerem jest. Spróbujmy rozszyfrować, o co tutaj chodzi.

Na czym polega różnica?

Barber i fryzjer męski to często synonimy i nie ma się co na to obrażać. Rozróżnienie pojawiło się stosunkowo późno i polega przede wszystkim na tym, że fryzjer zajmuje się przede wszystkim włosami, a barber zajmuje się głównie brodą. Są barberzy, którzy nie ruszają włosów i mogą co najwyżej ogolić na łyso. Takich barberów jest jednak oczywiście bardzo niewielu i ich usługi nie są specjalnie popularne. Panowie oczekują raczej kompletnej usługi, dzięki której powstanie całościowy, konkretny image. Dlatego w praktyce nie ma większego sensu wprowadzanie takiego rozróżnienia i warto jedynie pamiętać, że nie każdy fryzjer męski podejmie się pracy z naszą brodą. Takie działania wymagają bowiem dodatkowych kompetencji, których osoba zajmująca się tylko włosami na czubku głowy często nie posiada.

Salon Fryzjerski Black & White zaprasza

Jeśli szukacie profesjonalnego barbera to zapraszamy do naszego salonu – www.salon-bw.pl. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie.