Jak zmienia się rynek płytkarski?

Jak zmienia się rynek płytkarski?

Klienci zainteresowani zakupem płytek ceramicznych coraz częściej doceniają ich różnorodność. Jeszcze nie tak dawno na krajowym rynku dominowały dość klasyczne rozwiązania. W cenie były zarówno standardowe rozwiązania, jak i konwencjonalna kolorystyka. Nie było też mowy o odważnym wzornictwie i nawet płytki salonowe sprawiały wrażenie nieco przytłumionych. Teraz trudno już uwierzyć, że wcale ne tak dawno problem był tak poważny.

Dziś płytki zachwycą nie tylko tradycjonalistów, ale również osoby kochające eksperymentowanie. Szukając źródeł zmian często zwraca się uwagę na to, że pewną rolę musiały odegrać płytki włoskie i hiszpańskie, które w ostatnich latach pojawiły się na krajowym rynku i zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Dziś płytki te dominują w wielu sklepach. Zainteresowanie nimi jest na tyle duże, że są one inspiracją także dla krajowych producentów. Wiele firm coraz odważniej wprowadza więc w życie mniej typowe kolekcje nawet pomimo tego, że jeszcze nie tak dawno trudno było uwierzyć w to, że będą one rzeczywiście popularne.

Jeżeli jesteś zainteresiwany, to zapoznaj się z naszą bogatą ofertą najwyższej jakości płytek ceramicznych, w ktorej znajdziesz między innymi płytki Impronta Shale Moon oraz Ibero Naxos Fresco Scaligieri. Zapraszamy!