Kiedy warto wybrać się do endokrynologa z dzieckiem?

Kiedy warto wybrać się do endokrynologa z dzieckiem?

Choć endokrynolog kojarzy nam się z lekarzem, który pomaga przede wszystkim kobietom, okazuje się, że nie są one wcale jedynymi osobami zainteresowanymi korzystaniem z jego usług.

W pewnych okolicznościach najlepszy endokrynolog Wrocław może okazać się również specjalistom niosącym pomoc najmłodszym. Kiedy zatem zasadne okazuje się udanie się do niego z dzieckiem?

Rodzice najczęściej otrzymują skierowanie do endokrynologa wtedy, gdy u maluchów można zaobserwować niepokojące objawy skórne. Wskazaniem do wizyty jest przy tym zarówno prowadzące do łysienia wypadanie włosów, jak i pojawienie się nadmiernego owłosienia. Także zaburzenia wzrostu mogą być podstawą do tego, aby mały pacjent został zdiagnozowany przez endokrynologa. Co warte podkreślenia, powodem wizyty nie musi być wcale zbyt wolny wzrost. Przesadnie szybki wzrost w porównaniu do rówieśników również bywa często problematyczny i może być wynikiem nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Nie każda wizyta potwierdza obawy rodziców. Nie należy z nią jednak zwlekać.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.