Kilka słów o raku szyjki macicy

Kilka słów o raku szyjki macicy

Jedną z poważniejszych chorób nowotworowych, która coraz częściej atakuje kobiety jest rak szyjki macicy. Większości pań utożsamiany jest on z wyrokiem śmierci. Tymczasem trzeba jasno powiedzieć, że wcześnie wykryty rak szyjki macicy – jeśli choroba nie jest jeszcze zaawansowana – jest w pełni uleczalny.

Rak szyjki macicy to choroba, która atakuje kobiety bez względu na wiek. Jeśli jest zaawansowana, nie daje praktycznie żadnych szans na przeżycie. Tymczasem wystarczy raz w roku robić badanie cytologiczne, aby ewentualnego raka wykryć w porę. Co ważne, cytologia nie boli, a obecnie można wykonać ją w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Oznacza to, że nie trzeba za nią płacić.

Leczenie raka szyjki macicy prowadzone jest między innymi we wrocławskim szpitalu Medfemina. To placówka, która stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Każda kobieta, która decyduje się skorzystać z jej pomocy może być pewna, że zostanie tu otoczona najlepszą opieką. Placówka dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, zatrudnia doświadczonych lekarzy, zapewnia swoim pacjentkom doskonałe warunki pobytu.