Mozaika: ciekawe płytki do kuchni i łazienki

Mozaika: ciekawe płytki do kuchni i łazienki

Producenci oferują obecnie szeroki wybór płytek. Wśród tych naprawdę zasługujących na uwagę, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru znajduje się mozaika. Są to płytki, których nie da się nie zauważyć. Przyciągają mocno wzrok, są niezwykle dekoracyjne i atrakcyjne wizualnie.

Dostępna obecnie w sprzedaży mozaika wykonana może być z różnych materiałów. Producenci chętnie sięgają po ceramikę, szkło, kamień, gres. Oznacza to, że mozaika jest łatwa do utrzymania w czystości. Stawiając na odpowiedni materiał, można zastosować mozaikę nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.

Mozaika doskonale nadaje się do podkreślania wybranych elementów wnętrza. Jest doskonałym wyborem do łazienki. Można wykorzystać ją do wykończenia wanny czy podestu, na którym jest ona umieszczona. Stawiając na mozaikę, warto pamiętać, że jest ona tak dekoracyjna, że nie powinna być stosowana jako wykończenie wszystkich ścian w pomieszczeniu. Dałoby to bowiem zbyt przytłaczający efekt. Mozaikę warto łączyć ze stonowanymi kolorami.