Najpopularniejsze choroby chomików oraz ich objawy

Najpopularniejsze choroby chomików oraz ich objawy

Chomiki, to małe oraz delikatne zwierzęta. Przez swój organizm, rozwój chorób przebiega w bardzo szybkim tempie, dlatego warto znać objawy najpopularniejszych chorób, aby w krótkim czasie udać się z nim do weterynarza. Jakie są najpopularniejsze choroby chomików oraz jakie są ich objawy?

Choroby oraz ich objawy

Jedną z bardzo popularnych chorób, która może doprowadzić do śmierci chomika jest choroba mokrego ogona. Jest to zakażenie bakteryjne, które objawia się silną biegunką oraz apatią. Innymi objawami jest futro chomika wyglądające na mokre oraz jego niespokojne zachowanie, piszczenie. Koleją poważną chorobą jest grzybica, która najczęściej objawia się na skórze, lecz może również objąć układ pokarmowy. Objawami które ją charakteryzują jest apatia, brak apetytu, łuszczenie się skóry w okolicach łapek, uszu oraz nosa oraz ciężki oddech. Jedną z równie groźnych chorób jest nużyca. Atakuje ona skórę powodując nadmierne przesuszenia lub zrogowacenia. Jej objawami jest wyłysiałe miejsce na nosie, wargach, powiekach. Skóra w łysych miejscach łuszczy się oraz jest zaczerwieniona. Pamiętajmy aby w przypadku wykrycia tych objawów niezwłocznie udać się do weterynarza.

Jeżeli szukamy dobrego weterynarza z dużym doświadczeniem oraz specjalistycznym sprzętem, to warto sprawdzić gabinet weterynaryjny Alphavet w Krakowie.