Plastyka warg sromowych to nie tylko zabieg estetyczny

Plastyka warg sromowych to nie tylko zabieg estetyczny

W ramach wychodzącej ze strefy tabu chirurgii okolic intymnych coraz większą popularność zyskują zabiegi labiopastyki, czyli chirurgicznej modyfikacji wyglądu warg sromowych. Wykonywana jest ona zarówno ze względów estetycznych, ale także ze względów praktycznych i zdrowotnych, w przypadku przerostu, asymetrii czy zaniku warg sromowych mniejszych oraz większych, które w mniemaniu pacjentki stwarzają spory problem.

Przerośnięte wargi sromowe stanowią często przyczynę dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu w trakcie aktywności fizycznej oraz seksualnej, utrudniają one noszenie dopasowanej bielizny czego efektem są częste podrażnienia i ciągłe nawracające stany zapalne, trudności w utrzymaniu właściwej higieny intymnej oraz ograniczenia w uprawianiu niektórych dyscyplin sportowych.

Na czym polega plastyka warg sromowych?

Plastyka warg sromowych, w zależności od problemu, polega na zmniejszeniu, powiększeniu bądź skorygowaniu ich kształtu. Stosowane techniki to przede wszystkim zabiegi chirurgiczne, a w przypadku powiększenia warg sromowych jest to przeszczep tkanki tłuszczowej Pacjentki. Efektem zabiegu jest nadanie wargom sromowym symetrycznego kształtu i optymalnego rozmiaru.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medfemina we Wrocławiu oferuje bardzo szeroki zakres diagnostyki, jak i leczenia z dziedziny ginekologii, położnictwa oraz chirurgii. Mocną stroną szpitala jest również ginekologia estetyczna, która w ogromnym stopniu przyczynia się do podniesienia komfortu psychicznego i fizycznego pacjentki. Zapraszamy na konsultacje do Szpitala Medfemina. Sprawdź ofertę na szpital.medfemina.pl.