Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu

Na pierwszą wizytę u stomatologa zaleca się zabrać dziecko w wieku około 6-10 miesięcy lub w momencie wyrzynania się pierwszego ząbka. Na pierwszej wizycie stomatolog dziecięcy we Wrocławiu lekarz podpowie rodzicom, jak dbać o zęby dziecka, a także wyjaśni, w jaki sposób jedzenie dziecka wpływa na zdrowie zębów i jamy ustnej.

Kiedy u dziecka można zauważyć pierwsze nieprawidłowości w uzębieniu?

W wieku 1 i 1,5 roku dentysta może zauważyć płytkę nazębną, próchnicę butelkową lub inne nieprawidłowości w rozwoju zębów pochodzenia niepróchnicowego, takie jak hipoplazja. Górne siekacze są pierwszymi zębami, które zaczynają się psuć od wewnątrz, dlatego rodzice powinni regularnie sprawdzać zęby pod tym kątem. W celach profilaktycznych zaleca się wizyty u dentysty dwa razy w roku.

W wieku 2 i 2,5 roku należy spróbować profesjonalnej higieny jamy ustnej oraz, jeśli dziecko na to pozwala, wykonać lakowanie zębów. W wieku 3 lat u większości dzieci wyrzynają się wszystkie zęby mleczne – łącznie 20 zębów. W momencie, gdy dziecko ma już wszystkie zęby w jamie ustnej, dentysta badając je, może stwierdzić, czy dziecko nie ma problemów ze zgryzem. Jeżeli chcemy umówić nasze dziecko na wizytę u dentysty to warto skorzystać z oferty przychodni promykslonca – Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu.