Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych jest chorobą układu krwionośnego, która niestety dotyka głównie kobiety. Objawy to charakterystyczne pajączki na nogach, bóle oraz pieczenie nóg. Do czynników ryzyka możemy zaliczyć przede wszystkim zbyt małą aktywność fizyczną, otyłość, ale również predyspozycje genetyczne. Schorzenie to możemy oczywiście leczyć objawowo, natomiast nieleczona może prowadzić do bardzo poważnych powikłań.

Jak wyglądają żylaki kończyn dolnych?

Obok objawów bólowych na kończynie można również zauważyć tworzące się żylaki. Mają one postać miękkich sznurów, splotów, wypełnionych krwią, a stopień wypełnienia zależy od pozycji kończyny, największy jest w pozycji stojącej, natomiast zmniejsza się, kiedy kończyna zostanie uniesiona w górę. Wielkość oraz rozległość żylaków zależy od stanu zaawansowania choroby. W stopniowo zwiększającej się chorobie żylakowej, obok poszerzonych żył, na kończynie mogą tworzyć się również obrzęki, a już w bardzo zaawansowanej niewydolności żylnej także owrzodzenia.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital chirurgiczny Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, w którym zespół doświadczonych lekarzy oraz pielęgniarek z ogromnym zaangażowaniem i troską dba o dobro każdego pacjenta. Medfemina oferuje szeroką ofertę zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych Sprawdź ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.