Przegląd najpopularniejszych rodzajów kontenerów

Przegląd najpopularniejszych rodzajów kontenerów

Wykorzystywane w transporcie morskim kontenery możemy podzielić na co najmniej kilka grup. Znajomość najpopularniejszych kryteriów z pewnością pomoże nam nie tylko w znalezieniu najlepszego rozwiązania, ale również w odkryciu, które modele są bardziej, a które mniej solidne w przypadku różnorodnych zadań, jakie się im wyznacza.

Obecnie za najbardziej popularne możemy uznać, z pewnością, tak zwane kontenery uniwersalne nazywane też modelami ogólnego przeznaczenia. Najpopularniejsze są kontenery 6m, choć także znacznie dłuższe kontenery 12m okazują się tymi, które mają swoich zwolenników.

Im bardziej skomplikowane są warunki transportu towarów, tym bardziej zaawansowany powinien być wykorzystywany przez nas typ. Nie powinno więc zaskakiwać to, że w sprzedaży dostępne są także kontenery chłodnicze o regulowanej temperaturze, a także specyficzne modele pozwalające swoim użytkownikom na wykonanie załadunku od góry. Szczególną odmianą są kontenery, które wykorzystuje się wtedy, gdy pojawia się potrzeba transportowania ładunków ponadgabarytowych.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem lub wynajmem kontenerów morskich zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Dalimaro – dalimaro.pl.