Kiedy wykonuje się USG tarczycy?

Kiedy wykonuje się USG tarczycy?

USG tarczycy oraz przytarczyc jest badaniem wykonywanym przede wszystkim po to, aby możliwa stała się ocena rozmiaru tych gruczołów. Pozwala jednak również na udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, w jakim są stanie i jaka jest ich struktura.

USG tarczycy Wrocław jest badaniem nieinwazyjnym, nie jest bolesne, a jego przeprowadzenie nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia pacjenta. Przed jego wykonaniem szyja pacjenta jest porywana specjalnym żelem. Pozwala to lekarzowi na przyłożenie do niej głowicy aparatu USG po to, aby uzyskać możliwie jak najdokładniejszy obraz tarczycy. Powiększony obraz można oglądać na monitorze komputera w czasie rzeczywistym.

Badanie zleca się przede wszystkim wtedy, gdy objawy, z jakimi zgłasza się pacjent przypominają te, które mogą się kojarzyć z nadczynnością i niedoczynnością tarczycy. Często wykonuje się je jednak także profilaktycznie, gdy choroby tarczycy zostały już wcześniej zdiagnozowane w rodzinie pacjenta. Jest to również klasyczne badane kontrolne pacjentów leczących się u endokrynologa.

Jeżeli jesteś zainteresowana, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszego centrum zdrowia na medfemina.pl.