Co to jest przekaźnik bistabilny?

Co to jest przekaźnik bistabilny?

Dla osób nie znających się na elektryce, pojęcie jakim jest przekaźnik bistabilny kompletnie nic nie mówi. Jednak osoby pracujące w dużych zakładach czy też będące właścicielami na przykład firm budowlanych, muszą mieć choć słabe pojęcie o elektryce i zwykle znają podstawowe pojęcia i urządzenia związane z oświetleniem czy gniazdami elektrycznymi do podłączania innych urządzeń. Przekaźnik bistabilny jest urządzeniem używanym do sterowania oświetleniem bądź innym urządzeniem, przy pomocy przycisków jednobiegunowych. Takie łącze elektryczne pozwala światło bądź konkretne urządzenie włączyć w jednym miejscu, a wyłączyć w drugim, dzięki czemu nie trzeba specjalnie przechodzić przez całą halę, z innego punktu można dowolnie sterować konkretną częścią oświetlenia.

Jakie cechy ma przekaźnik?

Jak już wspomnieliśmy, przekaźnik bistabilny może służyć do sterowania oświetleniem. Po za tym posiada funkcje sterowania centralnego, wyjście przekaźnikowe i możliwość zapamiętywania stanu przekaźnika. Przekaźnik bistabilny ma kilka przycisków i warto się z nimi wszystkimi zapoznać.

Sklep elektryczny.pl zaprasza

Jeśli szukasz artykułów elektrycznych zapraszamy do naszego sklepu elektryczny.pl. Oferujemy towary wyłącznie rekomendowanych producentów.